Thursday, April 6, 2017

Wiszące namioty

Gdy jakieś dwa czy może już trzy lata temu firma Tentsile zaprezentowała swoje trzypunktowe wiszące namioty, zastanawiałem się, kiedy stanieją do bardziej przystępnego poziomu ... a tym bardziej kiedy będzie można znaleźć coś podobnego u "majfrendów" w Chinach.


Jako że kiedyś zapisałem się do ich newslettera, to właśnie otrzymałem informację o aktualnych promocjach ... i tak, można kupić np. Stingray za $520 zamiast $650, Vista za $440 zamiast $550, Connect za $360 zamiast $450 czy Flite+ za $280 zamiast $350.  (Wszystkie ceny bez kosztów dostawy, a do tego netto bez VATu ... który to przy tych kwotach zakupu raczej z wielkim prawdopodobieństwem zostanie naliczony w momencie importu). Zniżki znaczące ... ale jak widać, nadal drogo.

Tentsila więc nie kupię, ale pomyślałem, że może warto by sprawdzić, czy coś podobnego jest już na AliExpress?  No i mamy konkurencyjne rozwiązanie:

SKYSURF (Chińskiej firmy TENTSIR): https://goo.gl/Q9JcqG

(jak widać poniżej model, Flite nazywa się tak samo jak produkt Tentsile i nie jest to przypadkowa zbieżność nazw, aczkolwiek wg. strony http://www.tentsir.com/article.php?id=73&&is=1 to Tentsile podobno skopiował sobie ich projekt, a nie jak można by się spodziewać, na odwrót.  Ciekawostką są ceny na stronie Tentsir w stosunku do cen na AliExpress - biorąc pod uwagę, że Tentsir jest firmą Chińską, to to co jest na AliExpress raczej pochodzi od nich, ale kosztuje ułamek tego co na oficjalnej stronie ... czyżby "markjeting" na rynek zachodni?

Aktualnie dostępne modele to:

w wersji mniejszej: FLITE (dla dwóch osób z ekwipunkiem - nośność 220kg, powierzchnia po podłodze 3.75m2, waga namiotu:3.3kg)  za $185.97 (normalnie $299.95)


lub w wersji większej: AIR (rodzinny - dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci - nośność 330kg, powierzchnia po podłodze 5m2, waga namiotu: 4.5kg ) za $223.17 (normalnie 359.95)

Na oficjalnej stronie jest też jednoosobowy MINI (nośność 120kg), aczkolwiek w ofertach na AliExpress nie udało się go znaleźć.
No comments:

Post a Comment

Polecane:

Podpalanie wstążki magnezowej i jej eksplozja (a właściwie wody) przy gaszeniu.

Szybka prezentacja palenia się wstążki magnezowej z AliExpress (21 metrów / 70 stóp za 11 zł) https://goo.gl/O8weIm Czy teraz już wieci...