Tuesday, April 11, 2017

Trawa Pampasowa - w końcu coś z Chin wzeszło!

W końcu coś z Chin mi wzeszło! ... Nie, nie żeby nasiona z AliExpress nie wschodziły, po prostu z reguły zawsze zamawiałem w złym momencie - tj. wtedy gdy roślinki powinny już były być rozsadzane do ziemi ... więc jak zamówienia przychodziły mi potem o miesiąc później, to wędrowały gdzieś "na dno szuflady" do następnego roku ... a po roku już niestety różnie bywa z kiełkowaniem.W tym roku jednak zamówiłem dużo wcześniej i rezultat jak widać poniżej!  Powiedziałbym nawet, że klęska urodzaju i nie wiem gdzie ja to teraz na działce wysadzę :)


Kupione z oferty tutaj: 
https://goo.gl/qLMMor gdzie zamówiłem odmianę fioletową, ale jak widać możliwości kolorystycznych jest dużo więcej.


Jeśli chodzi o sam wysiew - nasionka zostały namoczone przez dobę w wodzie a następnie wysiane do ziemi torfowej w doniczkach (przykryte ok. 1cm warstwą ziemi) i za tydzień-dwa planuję wkopać na działce.


P.s. Trawę pampasową można wysiewać do końca MAJA, więc jeszcze jest spokojnie czas na zamówienie i dostawę ... a jeśli się martwicie, że nie zdąży zakwitnąć ... i tak kwitnie dopiero w drugim roku :)

p.s.2 Jeśli jeszcze nigdy nic nie kupowaliście na AliExpress to jest to też doskonała okazja aby małym kosztem (36 centów jak teraz w promocji to jakieś złototy-piędziesiąt a nawet bez promocji 50 centów to 2 zł) zdobyć pierwsze szlify.
No comments:

Post a Comment

Polecane:

Podpalanie wstążki magnezowej i jej eksplozja (a właściwie wody) przy gaszeniu.

Szybka prezentacja palenia się wstążki magnezowej z AliExpress (21 metrów / 70 stóp za 11 zł) https://goo.gl/O8weIm Czy teraz już wieci...