Wednesday, April 19, 2017

Steampunk

Lubicie Steampunk?  


Korci mnie, aby sobie urządzić kącik komputerowy w stylistyce jak poniżej:
 (zdjęcie z: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Steampunk_computer,_workstation,_PC.jpg)

Maszynę Singer już mam.  Podobny radio-gramofon kurzył się gdzieś u rodziców na strychu.  Jedyne co należałoby teraz zrobić, to odpowiednio wystylizować komputer.

Na początek klawiatura:

W tym przypadku najlepiej będzie wykorzystać stosowną współczesną mechaniczną klawiaturę, wymieniając w niej klawisze na odpowiedni zestaw "retro" przycisków, kupionych tutaj: https://goo.gl/wKF2Fz za ok. $31-$34

Oczywiście, jeżeli ktoś nie chce się bawić w majsterkowicza, można też kupić nieznacznie drożej gotowca za $37 albo $43: https://goo.gl/bDkBHw, ale jak widać, już bez tych ładnych chromowanych obramowań na klawiszach:
 
Nie do końca mam koncepcję na monitor, myślę że ciekawie powinien wyglądać wstawiony w którąś z ram obrazów z Castoramy jak niżej: i powieszony na pokrywie stołu maszyny do szycia, ale przemontowanej tak, aby się otwierała i blokowała nie na bok, ale lekko odchylona do tyłu. Dodatkowo miło byłoby zamontować oświetlenie w stylu tych lamp poniżej, aczkolwiek mając rozmiar 45x10cm są trochę za duże aby zamontować po bokach monitora (klapa Singer'a ma rozmiar 35 x 50 cm) więc ewentualnie jedną taką poziomo pod monitorem, a być może jakieś dodatkowe na ścianie.
Lampki do kupienia w cenie ok $40/szt. (normalnie ok $54) tutaj: https://goo.gl/3AxTPl 


Jeśli martwicie się o późniejszą dostępność tych ozdobnych żarówek "Edisona", to bez problemu dostaniecie je na naszym rynku w cenie ok 15zł.

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia obudowy komputera - tutaj stworzenie steampunkowej stylizacji wymagałoby dużych nakładów pracy, myślę więc, że najprostszym rozwiązaniem jest "mini PC" schowany w skrzyni po maszynie do szycia ... a i większa obudowa "slim" chyba też powinna się zmieścić.

Jak już uporamy się ze sprzętem, to przydałoby się też siebie samego "stuningować" i przenieść się do epoki wiktoriańskiej.  
Steampunkowe okulary, które widzicie na filmie, to też AliExpress 
(aktualnie w cenie około $7): https://goo.gl/wKRzWW


Do kompletu przydałby się gustowny zegarek, np. Bobo Bird za $99 (chociaż warto śledzić sklep producenta, bo raz na jakiś czas pojawiają się promocje i wtedy są nawet za ok $60): https://goo.gl/t7Zik1

... no i oczywiście cała reszta stosownej garderoby:
Spodnie: https://goo.gl/eCCU38
Fraki/Płaszcze/Marynarki: https://goo.gl/PWOjil
Buty: https://goo.gl/BGPtw2
Gdzie znajdziemy np. takie cuda:
 Oczywiście dla Pań też się dużo znajdzie: https://goo.gl/CIj5UH


No comments:

Post a Comment

Polecane:

Podpalanie wstążki magnezowej i jej eksplozja (a właściwie wody) przy gaszeniu.

Szybka prezentacja palenia się wstążki magnezowej z AliExpress (21 metrów / 70 stóp za 11 zł) https://goo.gl/O8weIm Czy teraz już wieci...